Soner Çetin’den Salbaş’a müjdeler

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, Salbaş’taki iftar programında vatandaşlara müjdeler verdi. Salbaş’ın imar sorununun çözümünde son aşamaya gelindiğini kaydeden Başkan Soner Çetin, beldenin modern bir kesimhaneye kavuşacağını ve belediyenin ücretsiz hizmete sunduğu düğün salonunun genişletileceğini açıkladı.

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, Salbaş’daki iftar programında vatandaşlara 3 önemli müjde verdi.

Çukurova Belediyesi’nin iftar programı Salbaş Stadında yapıldı. Başkan Soner Çetin, iftar öncesi gittiği Salbaş’ta tüm vatandaşlarla tek tek selamlaştı ve sohbet etti. Dualar eşliğinde iftarın açılmasının ardından Salbaşlılara seslenen Başkan Soner Çetin, son yıllarda afetlerin üst üste yaşandığını belirterek, “Önce pandemi ile uğraştık sonrasında yakın zamanda depremi yaşadık. Şükürler olsun ki Adana olarak diğer kentlere göre en hafif şeklinde atlattık. Çukurova 6,7 büyüklüğünde hissetti ama 5,1 hisseden diğer ilçelere göre alnımızın akıyla çıktık. Çukurova’da 72 ağır hasarlı yıkılması gereken bina var. Ama 500’ün üzerinde yıkılması gereken bina var her bir ilçede” dedi.

Başkan Soner Çetin, depremden sonra Salbaş gibi yerlere talebin çok arttığına dikkat çekerek, “Salbaş’ın nüfusu hızla arttı. Sizin imar sorununuz ile ilgili çok çaba sarfettik. Çok şükür planları kesinleştirdik askıdan indi şimdi geriye uygulama kaldı. Uygulamayı tamamladıktan sonra inşaatları yapabileceksiniz. Bundan sonra zaten değerli olan Salbaş bir kat daha değer kazanacak” şeklinde konuştu.

Başkan Soner Çetin şöyle devam etti:

“Salbaş’ta düğün salonuna büyük rağbet gösteriliyor. Halkın memnun olduğunu biliyorum. Düğün salonunun küçük geldiğini biliyorum. Düğün salonunun önüne bir sundurma yapılacak ve dışarda da düğün yapabileceksiniz. Salbaş’ın en büyük ihtiyacı modern bir kesimhane. Bunun yeri hazırlandı. Büyükşehir’e teklifimize sunduk. Planda değişiklik yapıldık sonra en kısa sürede yapımına başlayıp hizmete açacağız. Böylece Salbaş’ın önemli bir sorununu çözmüş olacağız.”

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*