Ekonominin İtici Gücü: Girişimcilik

Ağustos 19, 2023 bilenhaber 0

Girişimci sayısının arttırılması, bugün gelinen noktada gerek gelişmekte olan gerekse de gelişmiş ülkelerin tamamının ortak çözüm aradığı bir konuların en başında geliyor. İşsizlik, milli gelir, büyüme, refah ve çeşitli toplumsal sorunların çözümü ise girişimciliğe bağlı. Devlet destekleri gibi girişimcilik iklimi ve eko-sistemleri bu konudaki fırsat eşitliğini sağlamaya devam ediyor.

CK Enerji Boğaziçi Elektrik’te görev değişimi

Ağustos 19, 2023 bilenhaber 0

Türkiye’de enerji sektörünün öncü şirketi CK Enerji Boğaziçi Elektrik’te üst düzey yönetimde değişikliğe gidildi. 2016’dan beri genel müdür olarak görev yapan Halit Bakal, CK Enerji Perakende Koordinatörü olarak atanırken CK Enerji Boğaziçi Elektrik’te genel müdürlük görevine sektörün deneyimli ismi Ali Erman Aytac getirildi.

Alfa Solar Enerji Fortune 500’de

Ağustos 19, 2023 bilenhaber 0

Fortune Dergisi, Türkiye’nin en büyük 500 şirketini sıraladı. Dünyada 120 ülkede 5 milyonun üzerinde bir okur kitlesine sahip olan Fortune Dergisi, bu yıl 16’ncısı açıkladığı finansal kurumlar ve holding dışındaki tüm sektörleri kapsayan Fortune 500-2022 listesinde, Alfa Solar Enerji 482. sırada yer alarak listeye güçlü bir giriş yaptı.