Yatırım Finansman ve TOSFED iş birliğiyle, simülatör tırı deprem bölgesindeki çocuklarımız için yola çıkıyor

Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) tarafından, deprem bölgesindeki çocuklarımız için özel olarak hazırlanan yarış simülasyon ve eğitim tırı, Yatırım Finansman’ın ana
sponsorluğunda, HayataDeğerKatar sloganıyla yola çıkıyor. Yaklaşık bir buçuk ay boyunca depremden etkilenen 11 ildeki çocuklarımıza ulaşacak olan projede, depremzede çocuklarımızın rehabilitasyon süreçlerine katkıda bulunulması amaçlanıyor.

TOSFED, 2022 yılında Mobil Eğitim Simülatörü projesiyle, Anadolu’daki 58 ili ziyaret ederek, ilkokul çağındaki yaklaşık 17.500 çocuğumuza yarış simülasyonu deneyimi yaşatmıştı. Ülkemizin yaşadığı deprem felaketinin ardından, depremzede çocuklarımıza ulaşmayı hedefleyen TOSFED, Türkiye’nin ilk sermaye piyasası kuruluşu olan Yatırım Finansman’ın ana sponsorluğunda, geniş kapsamlı bir projeye başlıyor. Mobil Eğitim Simülatörü tırında, simülatör deneyiminin yanı sıra, ilk ve ortaokul seviyesindeki çocuklarımızla pedagoglar ve canlı bir maskot figür eşliğinde aktiviteler yapılacak ve kitap dağıtılacak.

Resmi makamlar ile koordine olarak, 11 ildeki çadır veya konteyner kentler ile okulları ziyaret edecek projeyi yorumlayan TOSFED Başkan Vekili Nisa Ersoy, ‘Federasyonumuzun düzenli olarak yürüttüğü sosyal sorumluluk projeleri çerçevesinde, deprem bölgesindeki çocuklarımıza ulaşacağımız yeni bir projeye başlamanın heyecanını yaşıyoruz. Geçtiğimiz sene Anadolu’da yürüttüğümüz projede edindiğimiz deneyimi, çocuklarımıza yansıtacağımız ve tek amacı bölgedeki çocuklarımızın yüzünü güldürmek olan böylesine anlamlı bir projeye büyük destek vererek, bizimle beraber yola çıkan Yatırım Finansman’a teşekkürlerimizi sunuyorum.’ sözlerini sarf etti.  

Yatırım Finansman Menkul Değerler Genel Müdürü Eralp Arslankurt ise projeyi “Türkiye’nin ilk aracı kurumu olarak yaşadığımız deprem felaketinin ilk anından itibaren bölgeye sürekli desteğimizi sürdürüyoruz. TOSFED ile birlikte bu projenin temellerini atarken deprem bölgesindeki çocuklarımıza ulaşmanın ve onların yüzünü bir nebze güldürebilecek olmanın büyük heyecanını taşıyoruz.” sözleriyle değerlendirdi. 

Ana sponsorluğunu Yatırım Finansman’ın üstlendiği ve iletişim ajansı olarak De Marke’nin, simülatör tedarikçisi olarak Apex Racing’in katkıda bulunacağı proje kapsamında; Mobil Eğitim Simülatörü tırı, 8 Mayıs’ta Kahramanmaraş’tan başlayarak, Mayıs ve Haziran aylarında sırasıyla Kahramanmaraş, Osmaniye, Adana, Hatay, Gaziantep, Kilis, Diyarbakır, Şanlıurfa, Adıyaman, Malatya ve Elazığ illerini ziyaret edecek.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*