VetAmerikan, “Umut Kentler”de Hayvan Sağlığı Hakkında Çocukları Bilgilendirdi

Veteriner sağlık hizmetleri alanında üstlendiği öncü rolün yanı sıra toplumsal konulara duyarlılığıyla da ön plana çıkan VetAmerikan Hayvan Hastanesi ekibi, deprem bölgesindeki “Umut Kentler”de çocuklara hayvan sevgisini aşılamak için bir dizi ziyaret gerçekleştirdi. 

VetAmerikan, Koç Holding ve Topluluk şirketlerinin AFAD koordinasyonunda Adıyaman, Hatay, İskenderun, Kahramanmaraş ve Malatya’da kurduğu 5.000 adet konteyner evden oluşan “Umut Kentler”de çocuklarla buluştu ve hayvan sevgisini aşılamaya yönelik çeşitli aktiviteler düzenleyerek onlara hayvan sağlığına dair temel bilgiler aktardı. Malatya, Adıyaman, Kahramanmaraş ve Hatay’da, Başhekim Onur Ülgenalp ve Direktör Doğa Kumuşoğlu’nun da içinde olduğu VetAmerikan ekibi, bölgedeki çocuklara hayvan sağlığına dair temel bilgiler içeren eğitimler verdi ve interaktif sunumlar yaptı. Etkinliklerde çocuklara patili dostlarla nasıl iletişim kurulacağı, hayvanlara hangi yiyeceklerin verilmemesi gerektiği ve bakımlarına yönelik temel bilgiler aktarılırken, hayvan hakları ve veteriner hekimliğin önemi gibi konularda da paylaşımlar yapıldı.

Aktivite sonrasında “Umut Kentler”de ve bölgede bulunan hayvanlar genel sağlık kontrolünden geçirildi ve VetAmerikan ekiplerince parazitlere karşı ilaç uygulaması yapıldı.

Bu merkezlerde düzenlenen bilgilendirici ziyaretlerle “Umut Kentler”de yüzlerce çocuğa ulaşarak hayvan sevgisinin aşılanması ve hayvanları sağlık kontrollerinin gerçekleştirilmesi hedeflendi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*