Umut Turnuvasına mutlu başlangıç

Çukurova Belediyesi’nce düzenlenen Gülen Yüzler Umut Turnuvası Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin ve Gençlik Spor İl Müdürü Muzaffer Çintımar’ın katıldığı törenle başladı.

Gündüz Tekin Onay Tesislerinde gerçekleştirilen törende konuşan Başkan Soner Çetin, Gençlik Spor İl Müdürlüğü ile birlikte yapılan bu turnuvayı çok önemsediğini belirterek, “Geleceğe umut olması anlamında ismini Umut Turnuvası koyduğumuz bu turnuva çok çok önemli. Depremden etkilenen 11 ilimizde maalesef U 11 maçlarının tamamı iptal oldu. Bu çocuklarımız çok istedikleri halde lig maçları oynayamadılar. Bunu bir şekilde telafi etmek istedik. Her zaman iyi ilişkiler içinde bulunduğumuz çok değerli kulüplerimiz ve Gençlik Spor İl Müdürlüğü kafa kafaya verdik ve bir turnuva yapmaya karar verdik. Çocuklarımıza moral olsun istedik.” dedi.

Deprem nedeniyle çok zor günler geçirdiklerini anlatan Başkan Soner Çetin, “Her ne kadar 11 il içerisinde en iyi durumda olan Adana olmasına karşın yine de 418 canımızı kaybettik. İlk anda şaşırdık zemini en sağlam olan Çukurova ilçesidir. Nasıl oldu da Adana’da Çukurova depremden en çok etkilenen yer oldu? Bilim insanları açıkladılar. Yüzeye çok yakın olduğu için Çukurova daha çok etkilendi. 500 yılda bir olabilecek iki depreme rastladık. Depremler Çukurova’da 6,7 hissedilirken diğer ilçelerde 5,1 büyüklüğünde hissedildi. İlk anda 11 binamız yıkıldı. Depremden sonra da 72 ağır hasarlı ve yıkılması gereken bina tespit edildi. Ama şunu söyleyebilirim ki 500 yılda bir olacak bir depremde bile Çukurova’daki yapı stoku sınıfı geçti diyebiliriz. Çünkü Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü’nün rakamları bize geliyor; Seyhan’da 480, Yüreğir’de 560, Ceyhan’da 630, Sarıçam’da bile birçoğu yeni olmak üzere 285 yıkılması gereken bina var. Bizde ise 72 bina var. Dolayısıyla Çukurova depremde büyük bir sınav vermiş oldu.” şeklinde konuştu.

Başkan Soner Çetin, 11 ilde olduğu gibi Adana’da da insanların olumsuz etkilendiğini, bu turnuvanın gençler için moral olacağını kaydetti. Maçların centilmenlik içinde geçeceğini düşündüğünü söyleyen Başkan Soner Çetin, “Bizim turnuvamızda her takım şampiyon, o nedenle sizlere madalyalarınızı şimdiden veriyoruz.” dedi. Başkan Soner Çetin’in konuşmasının ardından her takımın sporcularına Başkan Soner Çetin ve Gençlik Spor İl Müdürü Muzaffer Çintimar madalyalarını verdi.

Törene yüzlerce sporcu ve aileleri katılırken 18 takımın mücadele edeceği 1 aydan fazla sürecek turnuvada toplam 80 maç oynanacak.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*