‘Red Bull Cliff Diving’ Dünya Serisi Boston’da Başlıyor

Çeşitli spor dallarının kurallarını yeniden yazarak benzersiz projelere imza atan Red Bull’un yüksekliğe meydan okuduğu Red Bull Cliff Diving World Series geri dönüyor. Red Bull Cliff Diving’de 2023 sezonu Amerika Birleşik Devletleri’nde yapılacak ilk atlayışlarla start alacak. Turnuvanın ilk durağı Boston Institute of Contemporary Art binasının önü olacak. 

Spor ve kültür sanat alanında düzenlediği global etkinliklerle hayatın her alanında çığır açmaya devam eden Red Bull, Red Bull Cliff Diving World Series ile benzersiz lokasyonlarda gerçekleştirilen atlayışlarla nefes kesen etaplarla imza atmaya devam ediyor. Bu yıl 14.’sü düzenlenen Red Bull Cliff Diving 3 Haziran Cumartesi günü Amerika Birleşik Devletleri’nin Boston şehrinde başlıyor. Etkinliğin ilk etabı, eşsiz konumu ve ihtişamlı yapısıyla dikkat çeken Institute of Contemporary Art binasının önünde gerçekleşecek. 

İzleyenlere heyecan dolu anlar yaşatan Red Bull Cliff Diving dünya serisinin her durağında 8 erkek, 8 kadın atlayışçı ve 4 erkek, 4 kadın joker atlayışçı olmak üzere toplamda 24 sporcu, King Kahekili kupasını kazanmak için kıyasıya yarışacak. Atlayışçılar bu yıl ilk kez, atlayış şekillerinin çeşitliliğini vurgulamak amacıyla, her durakta en az 4 farklı atlayış pozisyonu sergileyecekler. Tüm bu yeniliklerin yanı sıra, turnuvada her etapta en yüksek jüri puanına sahip sporcuya, “En İyi Atlayış Ödülü” verilecek. Bu ödülün sahibi olan sporcu, final sıralamasında ek 10 puan almaya hak kazanacak.

Dünyanın en iyilerinin yarışacağı Cliff Diving World Series’de sporcular Amerika Birleşik Devletleri’nin ardından, 18 Haziran’da Fransa’da2 Temmuz’da İtalya’da3 Ağustos’ta Japonya’da19 Ağustos’ta İsveç’te9 Eylül’de Bosna Hersek’te ve son olarak 19 Kasım’da Yeni Zelanda’da kendilerini serin sulara bırakacaklar.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*