İzmir’in Balçova İlçesindeki Öğrenciler Dokuz Eylül Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesiyle Ağız ve Diş Sağlığına Kavuşuyor

Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörlüğü ile Balçova Kaymakamlığı arasında imzalanan işbirliği protokolü kapsamında “Balçova Ağız ve Diş Sağlığı Projesi” İzmir’in Balçova ilçesindeki ilk ve ortaokullarda uygulanmaya başlandı. İlk uzun soluklu diş sağlığı projesi olan “Balçova Ağız ve Diş Sağlığı Projesi”nin 2027 yılına kadar devam etmesi planlanıyor.

2021-2022 eğitim öğretim yılının Nisan ayında başlayan proje, 2022-2023 eğitim öğretim yılında Balçova ilçesindeki tüm ilk ve ortaokullarda uygulandı. Balçova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan planlama doğrultusunda, Dokuz Eylül Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi öğrencileri tarafından 653 birinci sınıf ve 615 beşinci sınıf öğrencisine ağız ve diş sağlığı eğitimleri gerçekleştirildi. Öğrenci eğitimlerinin yanı sıra 1. ve 5. Sınıfta okuyan öğrencilerin velilerine yönelik 3 eğitim düzenlendi. DEÜ Diş Hekimliği Fakültesi öğrencilerinin yazdığı ve oynadığı, “Dişlerin Dünyasına Yolculuk” adlı tek perdelik çocuk oyunu her dönemde birer kere olacak şekilde 1. ve 5. sınıf öğrencilerine sergilendi. Ayrıca, Balçova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ağız ve diş sağlığı konusunda farkındalığı arttırmak amacıyla “Öğrencilerin Elinden, Dilinden Diş Sağlığı” resim ve maket yarışması düzenledi.  2022-2023 Yılsonu etkinliği ve yaygınlaştırma çalışması olarak “Dişlerimiz Yaşam Boyu Bizimle” çocuk oyunu sergilendi ve ödül töreni yapıldı.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*