fastPay ile Asis Elektronik’ten ulaşım kartını şehir kartına dönüştüren iş birliği

Türkiye’nin ilk dijital cüzdanı fastPay ve akıllı şehir teknolojileri markası Asis Elektronik, toplu ulaşımda kullanılan temassız özellikli kartları, EMV tabanlı açık platform şehir kartına dönüştüren Ön Ödemeli Şehir Kartı ve Mobil Cüzdan Uygulamasını hayata geçiriyor.

Toplu ulaşım kartlarının indirim ve aktarma gibi özelliklerini taşıyacak Ön Ödemeli Şehir Kartı ve Mobil Cüzdan Uygulaması sayesinde şehre yönelik tüm hizmetler tek noktadan verilebilecek.

DenizBank’ın iştiraki fastPay Elektronik Para ve Ödeme Hizmetleri A.Ş. ile Asis Elektronik’in hayata geçireceği proje ile başta yerel idareler olmak üzere esnaf ve tüccarların şehirlilerle daha yakın etkileşime girebileceği, sosyal yardımların ve tüm yerel hizmetlerin ödemesine aracılık eden Şehir Hizmetleri Platformu’nun hayata geçirilmesi hedefleniyor. 

Kullanıcılar, Ön Ödemeli Şehir Kartı ile yurt içi ve yurt dışında tüm işyerleri ve ATM’lerde işlem yapabilecek, Mobil Cüzdan Uygulaması ile alışveriş/para çekme, para transferi, kurum ödemesi gibi finansal ihtiyaçlarını karşılayabilecekler. Bununla birlikte, birçok finansal ürüne de uygulama içinden kolayca başvuru yapabilecekler.  

“Ekosisteme katkı sağlayacak finansal teknoloji çözümleri geliştirmekten mutluyuz”

DenizBank Perakende Bankacılık Grubu Genel Müdür Yardımcısı ve fastPay A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Ayşenur Hıçkıran, konuyla ilgili yaptığı değerlendirmede, “2012 yılında bir banka tarafından hayata geçirilen ilk mobil cüzdan olan fastPay, bugün Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası lisanslı bir elektronik para ve ödeme kuruluşu olan fastPay A.Ş. çatısı altında faaliyetlerine devam ediyor. DenizBank’ın, iş birliği kültürü ile yenilikçi iş modelleri üretmek ve ekosisteme katkı sağlayacak finansal teknoloji çözümlerini hayata geçirmek hedefiyle kurulmuş yeni nesil iştiraki NEOHUB’ın da projeye sağlayacağı katkılarla, ulaşım başta olmak üzere şehirli hayata yönelik tüm hizmetlerde finansal teknolojilere erişimi kolaylaştıran bu iş birliğinin parçası olmaktan son derece mutluyuz” dedi. 

 

“Şehirlilerin finansal hizmetlere erişimini kolaylaştıracağız”

fastPay A.Ş. Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi Serkan Turan, yaptığı değerlendirmede, “Biz, hizmet modelimizi ilk günden bu yana, herhangi bir bankanın müşterisi olmasanız dahi finansal ürün ve hizmetlere erişiminizi sağlamayı hedefleyen bir vizyonla hayata geçirdik. Sahip olduğumuz bilgi birikimi, lisans ve alt yapımızı Servis Modeli Cüzdan modeliyle iş birliği içine girdiğimiz, ekosistemi birlikte büyüteceğimiz kurumlarla paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz. Asis Elektronik ile yaptığımız iş birliğiyle arayüz sağlayıcı olarak DenizBank ürün ve hizmetlerine erişimini de kolaylaştıracağız. Bu sayede; Asis Elektronik’in hizmet verdiği şehirlerde dünyanın en kapsamlı şehir kartı ve mobil cüzdan uygulamasını hayata geçirmeyi hedefliyoruz” dedi.

 

 “Ulaşım sektörüne entegre çözümler sunuyoruz”

Asis Elektronik Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Özyürek, elektronik ücret toplama sistemleri ve akıllı şehirler için geliştirdikleri teknolojilerle ulaşım sektörüne paydaşlarıyla birlikte entegre çözümler sunduklarını aktararak, “DenizBank ve fastPay A.Ş. ile yaptığımız iş birliği ile toplu ulaşım kartlarımızı kullanan vatandaşlarımıza özel, toplu ulaşımın tüm avantajlarının yanında yurt içi ve yurt dışında kullanabilecekleri bir şehir kartı ve mobil cüzdan uygulamasını hayata geçirecek olmanın heyecanı içerisindeyiz” ifadelerini kullandı.

Asis Elektronik Yönetim Kurulu Üyesi Levent Uğurlu, “Asis Elektronik gibi finansal olmayan hizmet sağlayıcıların müşterilerine finansal ürünleri sunabilme yeteneği sağlayan Gömülü Finans uygulamalarının fintek ekosisteminde hızla yaygınlaştığı bu dönemde, Servis Modeli Cüzdan ve Çok Fonksiyonlu Şehir Kartı projesini DenizBank ve fastPay altyapısı ile öncelikle hizmet verdiğimiz şehirlerden başlayarak kullanıcılarımıza sunacağız. Böylece Asis Elektronik’i bir finansal teknoloji şirketine dönüştürme vizyonumuzda çok önemli bir adım atmış olacağız. Ayrıca başlattığımız verimli iş birliğini Servis Modeli Bankacılığı çerçevesinde farklı platformlara taşımayı da hedefliyoruz” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*