Enerjisa Üretim ve Güler Legacy’den Çocuklara Özel Basketbol Kampları

Türkiye’nin lider özel sektör enerji üretim şirketi olan Enerjisa Üretim, Güler Legacy iş birliği ile Muğla ve Aydın’da gerçekleşen basketbol kampları ile yedinci kez çocuklarla buluştu.

Türkiye’nin öncü ve lider özel sektör elektrik üreticisi Enerjisa Üretim, Güler Legacy ile Muğla ve Aydın’da düzenledikleri basketbol kampları ile çocukları, sporun birleştirici gücüyle bir araya getirdi. Bedensel ve zihinsel gelişime büyük katkı sağlayan spor dallarından biri olan basketbol ile çocuklara ulaşan Enerjisa Üretim ve Güler Legacy, 3 yıldır ülkenin farklı illerinde gerçekleştirdikleri basketbol kampları ile bin beşyüzden fazla çocuğun gelişimine katkı sağladı. Bu yıl ara tatil dönemimde Muğla ve Aydın’da gerçekleştirilen Basketbol Kamplarına toplam 200 öğrenci katıldı. Geçtiğimiz aylarda Balıkesir ve Çanakkale’deki kamplarda çocuklarla buluşan Enerjisa Üretim ve Güler Legacy, Türkiye’nin farklı lokasyonlarında basketbol kamplarına devam edecek.

Muğla’da Atatürk Spor Salonu, Aydın’da ise Özel Başak Koleji’nde gerçekleşen ve 8-15 yaş grubu 200 öğrencinin temel basketbol eğitimi aldığı kampta; çocukların atletik performans ölçümü ve takibi yapılırken, temel motorik özelliklerin geliştirilmesi, basketbol temel duruşu, top hakimiyeti ve dripling, şut mekaniği, savunma, hücum bilgisi, pas çeşitleri, temel oyun kuralları, takımdaşlık, iletişim ve yardımlaşma ile eğitsel oyunların tekniği anlatıldı. Aydın’da gerçekleşen kampta afet bölgesi olan Adıyaman’dan gelen depremzede öğrenci grubu da yer aldı.

Enerjisa Üretim CEO’su İhsan Erbil Bayçöl, “Türkiye’nin dört bir yanında, bulunduğumuz her bölgede topluma ve çevreye katkı sağlamaya devam ediyoruz. 3 yıl önce Güler Legacy ile Adana, Aydın ve Çanakkale’de başlattığımız basketbol kamplarına bu sene de Balıkesir ve Çanakkale sonrası Muğla ve Aydın’da devam ediyoruz. Muğla ve Aydın basketbol kamplarında  sporun ve basketbolun öneminin yanı sıra Enerjisa Üretim olarak yenilenebilir enerji ve sürdürülebilirlik konularını çocuklara aktarabildiğimiz için mutluyuz. Geleneksel hale getirdiğimiz basketbol kamplarında bizimle yer alan Güler ailesine teşekkür ederiz” dedi.

Sinan Güler: “Spora ulaşmak ve deneyimlemek bizim büyük hedefimiz”

Enerjisa Üretim ve Güler Legacy iş birliği ile gerçekleştirilen basketbol kampında, eski milli basketbolcu ve Güler Legacy Kurucusu Sinan Güler, “Çocukların gelişiminde spor çok önemli bir etken. Çocukların zihinsel ve bedensel gelişimine büyük katkı sağlayan sporu; Güler Legacy ile daha ulaşılabilir bir noktaya taşımak istiyoruz. Bu hedef doğrultusunda, her çocuğun spora ulaşması, sporla yaşaması ve sporu deneyimleyebilmesi bizim için çok önemli. Enerjisa Üretim ile 3 yıl önce hayata geçirdiğimiz projemize yeni şehirler ve yeni çocuklar ekleyerek devam ediyoruz. Amacımız ‘daha ulaşılabilir’ bir spor yapısını benimsemek ve çocukların kendilerini keşfetmesini sağlamak. Muğla ve Aydın’da gerçekleştirdiğimiz kampta, çocukların isteklerini ve arzularını görmek bizi çok mutlu etti. Türkiye’de sporu sevdirebilme noktasında Güler Legacy ile güzel işlere imza atan Enerjisa Üretim’e teşekkürlerimizi iletiyoruz” şeklinde konuştu.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*