Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu aşure dağıttı

Bergama’da muharrem ayı nedeniyle aşure dağıtıldı. Bolluk, bereket ve dayanışmanın simgesi olan aşure, Bergama Belediyesi tarafından Yeni Camii önünde vatandaşlara ikram edildi. Ellerin semaya kalktığı, Allah’ın bize verdiği ikram ve ihsanların anıldığı bugünlerde geleneksel hale gelen aşure etkinliği gerçekleştirildi. Birlik ve bereketin sembolü hale gelen aşure, katılım sağlayan tüm vatandaşlara ikram edildi.

Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu “Allah birliğimizi ve beraberliğimizi bozmasın, aşure hayrımız ile Bergama’mızdaki tüm vatandaşlarımızın bolluk ve bereket içinde yaşamasını niyaz ediyoruz. Aşevimizde hazırladığımız bu aşure ile kıymetli vatandaşlarımıza, Bergama Belediyesi Aş Evi’nde her gün ihtiyaç sahibi 800 kişiye sıcak yemek götürdüğümüzü hatırlatmak isterim. Sağlıklı ve hijyenik koşullarda hazırlanan yemeklerimiz her gün ihtiyaç sahiplerimizin kapısına kadar bırakıyor yüzlerini güldürüyoruz.”

Günde 2 öğün olmak üzere her gün 800 kişinin ihtiyacını karşılayacak şekilde 1600 öğün sıcak yemek çıkarılıyor. Gelir durumu düşük, engelli, yaşlı ve bakıma ihtiyacı bulunanlara çıkartılan yemekler sıcak biçimde belediye ekipleri tarafından teslim ediliyor

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*