Balçova’nın ikinci tur hedefi % 75’i aşmak

Cumhuriyet Halk Partisi Balçova İlçe Örgütü 28 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı Seçimi İkinci Turu için toplandı. Birlik ve kararlılık mesajının çıktığı toplantıda, ikinci tur seçimlerinde izlenecek yol haritası ve alınan %75 oyun artırılması konuşuldu.

14 Mayıs’ta yapılan Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçimlerinde Türkiye Ortalamasının çok üstünde oy alan ilçelerin başında gelen Balçova’da, ikinci tur seçim hazırlıkları düzenlenen toplantı ile başladı. CHP Balçova İlçe Başkanlığı’nda İlçe Başkanı Murat Aküzüm’ün koordinasyonunda düzenlenen toplantıya, Balçova Belediye Başkanı Fatma Çalkaya, İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, Belediye Meclis Üyeleri, Kadın ve Gençlik Kolları başkan ve yöneticileri katıldı.

Balçova’daki 173 sadık ile ilgili tek tek hazırladıkları raporun sunumunu yapan CHP Balçova İlçe Başkanı Murat Aküzüm “Oransal olarak geçen seçimlerden daha yüksek bir oy aldık. Partimizin oylarında artış var. Ancak daha önemlisi Sayın Genel Başkanımıza verilen %75 oranında olan oy. Bu oyları veren her bir vatandaşımıza tek tek teşekkür ediyoruz. Şimdi oy alamadığımız veya sandığa gitmeyen vatandaşlarımız ile tek tek görüşeceğiz. Amacımız Genel Başkanımız Sayın Kılıçdaroğlu’na ilçemizden alacağımız en yüksek oyu almak” dedi.

Balçova Belediye Başkanı Fatma Çalkaya ise “Birinci turda ilçemizde % 75 olan çok iyi bir oy oranı aldık. Ancak bizim için birinci tur geride kaldı ve şimdi yeni bir seçime hazırlanıyoruz. Arkadaşlarımızın hepsinin morali yerinde. Bu seçimde 13. Cumhurbaşkanı Adayımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun alacağı oy oranını artırmayı hedefliyoruz. Balçova Halkı ilk seçimde demokrasiye olan inancını sandığa yansıttı. Bunun için Balçova Halkına şükranlarımı sunuyorum” diye konuştu.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*