Balçova’da Ramazan Dayanışması

Ramazan ayı Balçova’da tam bir dayanışma içinde geçti. Balçova belediyesi binlerce vatandaşa erzak paketi gönderirken, açık alanlarda toplu iftarlar düzenlendi. Balçova Belediye Başkanı Fatma çalkaya son iftar yemeğinde Şehit ve Gazi Aileleri ile bir araya geldi.

Her yıl düzenlediği Ramazan Ayı etkinlikleri ile Balçovalılara eski Ramazanları yaşatan Balçova Belediyesi bu yıl da ramazan ayında tam bir dayanışma örneği sergiledi. Ülkemizdeki deprem felaketi nedeniyle geleneksel Ramazan eğlencelerini bu yıl düzenlemeyen Balçova Belediyesi, mahallelerde düzenlenen halka açık iftar yemekleri vatandaşları bir araya getirdi. Düzenlenen yemeklerde vatandaşlar ile birlikte iftar açan Balçova Belediye Başkanı Fatma Çalkaya, yaklaşık 8 bin kişi ile buluşarak sohbet etti. Balçova Belediyesi’nin son iftar yemeği ise Şehit yakınları, Gaziler ve Gazi yakınları onuruna verildi.

Ramazan Ayı’nın paylaşım ayı olduğunu vurgulayan Başkan Fatma Çalkaya “Balçova’da kimse gece yatağa aç girmez ancak Ramazan Ayının farklı bir önemi vardır. Biz Ramazan Ayı’nda bir masa etrafında birlik oluruz. Ramazan ayında karşımızdaki ile ekmeğimizi paylaşır, sevincine ve üzüntüsüne ortak oluruz. Bu Ramazan Ayı’nda acılarımız var diye eğlence programlarımızın tamamını iptal ettik. Bunun yerine açık alanlarda toplu iftar yemeklerimiz oldu. Ayrıca her yıl yaptığımız gibi erzak yardımlarımıza devam ettik. Ekonominin her geçen gün kötüye gitmesi nedeniyle birçok vatandaşımız zor durumda. Biz hayırseverlerimizin de desteği ile 5 binin üzerinde erzak paketi dağıttık. Bunun yanında aşevimizden, evlerinden çıkamayan hasta ve yaşlılara sürekli sıcak yemek ulaştırdık” diye konuştu.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*